مشاوره

09126666241

شنبه تا پنج شنبه

ساعت 8 تا 16

کاربردهای مختلف دستمال کاغذی

مقدمه:

دستمال کاغذی

دستمال کاغذی یک نوع کاغذ سبک و و عمدتا از جنس crêpe است و آن را می توان از خمیر کاغذ بازیافت شده تولید کرد. این ماده نرم، سبک وزن، دارای جذب بالا، مقاوم در برابر اشک، یکبار مصرف و یکی از محصولات نسبتا قوی کاغذی است. دستمال کاغذی نام خود را از واژه­ی فرانسوی “Tissue” به معنی ” پارچه” گرفته  است زیرا جنس آن مانند پارچه لطیف است. این ماده بخش مهمی از زندگی روزمره ما است. استفاده از این نوع کاغذ در سراسر جهان به سرعت در حال افزایش است. به طور کلی، هر فردی که در یک کشور در حال توسعه زندگی می کند، یک کیلوگرم دستمال کاغذی در سال استفاده می کند. مردم آمریکای شمالی بالاترین میزان مصرف دستمال کاغذی را دارند، هر فرد حدود 25 کیلوگرم در سال!

همانند سایر محصولات کاغذی، الیاف سلولز منبع اصلی دستمال کاغذی است. این الیاف ممکن است 100٪ طبیعی یا 100٪ بازیافت شده یا مخلوط باشد. از الیافی که به صورت 100٪ بازیافت شده هستند بیشتر به دلیل مسائل محیط زیستی استفاده می­شود. منبع اصلی آن الیاف­های  بازیافتی کاغذهای اداری است. الیاف طبیعی بیشتر از جنس کرافت است که از چوب نرم یا سخت تولید می شود. دستمال کاغذی­های با کیفیت بالا از خمیر الیاف طبیعی با درصد بالا ساخته شده اند.

انواع دستمال کاغذی و کاربردهای مختلف آن­:    

انواع مختلفی از دستمال‌کاغذی وجود دارد مانند دستمال توالت، حوله کاغذی، دستمال مخصوص صورت، پوشک، دستمال پاک کردن صنعتی، دستمال سفره و غیره. دستمال­ها ممکن است در رنگ­ها ، طراحی­ها مختلف، بافت­های متفاوت ، عطر های متنوع، و انواع مدل­های مرطوب عرضه شوند. در زیر به بررسی چند نمونه از این دستمال ها می پردازیم

دستمال توالت:  دستمال توالت بیشترین محصول کاغذی مورد استفاده توسط مصرف کنندگان است. اکثر ما نمی توانیم بدون دستمال توالت زندگی کنیم.  کیفیت این دستمال های کاغذی را می توان با تعداد آنها، دوام، میزان زبری و کیفیت الیافشان تعیین کرد. به طور معمول این دستمال ها پایین ترین درجه کاغذ هستند. آنها معمولا موج دار، دارای عطر، رنگ و یا طرح های خاصی هستند. این دستمال­ها نه تنها برای حمام، بلکه برای مراقبت از بینی و  پاک کردن آرایش نیز مفید می باشند.

 

حوله­ی کاغذی: با توجه به میزان مصارف این نوع از محصولات، حوله های کاغذی دومین محصول پر استفاده­ از دستمال های کاغذی هستند. حوله های کاغذی در بین انواع دستمال کاغذی ها با دوام تر می باشند. استحکام حوله های کاغذی به کیفیت الیاف، مواد شیمیایی و سایر دلایل بستگی دارد. این حوله ها اگر چه از یک تا چهار ورق تشکیل شده­اند اما معمولا دو لایه هستند. وزن پایه این نوع دستمال ها حدود 20 تا 24 گرم در متر مربع است.

 

دستمال مخصوص صورت: این دستمال ها نوعی کاغذ نازک، نرم، دارای قدرت جذب، و یکبار مصرف هستند که برای تمیز کردن صورت از آنها استفاده می شود. یکی از اهداف مهم استفاده از این دستمال ها، کاهش گسترش عفونت یا بیماری هایی مانند آنفلوانزای خوکی است.

دستمال سفره: دستمال سفره نوع دیگری از انواع دستمال کاغذی است که برای پاک کردن سفره یا میز ناهارخوری استفاده می شود. این دستمال ها از یک الی چهار عدد و در رنگ ها و طرح های متنوع عرضه می شوند.

کاغذهای بسته بندی: کاغذهای بسته بندی نوعی کاغذ با بافت نازک و شفاف هستند که عمدتا برای بسته بندی کالاهای خاصی مانند شیشه و سرامیک استفاده می شوند. علاوه بر این از این کاغذها برای بسته بندی لباس و هدیه دادن نیز استفاده می شود.

روپوش پزشکی خرید زانوبند زانوبند کمربند طبی خرید کمربند طبی گردنبند طبی خرید گردنبند طبی مچ بند طبی زانوبند زاپیامکس کمربند پلاتینر درمان سریع دیسک کمر دیسک کمر درمان دیسک کمر خرید کمربند دیسک کمر تاندونک تیلاکس پرو لباس رستورانی